Se afișează postările cu eticheta Abstract. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Abstract. Afișați toate postările

duminică, ianuarie 31, 2010

Surreal - Abstract

.
.
.The secret of levitation is in the music
music is the expression of your soul's freedom
...

sâmbătă, noiembrie 28, 2009

Another day in Bucharest






"Din ceas, dedus, adancul acestei calme creste,
Intrata prin oglinda in mantuit azur,
Taind pe inecarea cirezilor agreste,
In grupurile apei, un joc secund, mai pur.

Nadir latent! Poetul ridica insumarea
De harfe resfirate ce-n zbor invers le pierzi
Si cantec istoveste: ascuns, cum numai marea,
Meduzele cand plimba sub clopotele verzi,
- Ion Barbu -






I leave home at seven
Under a heavy sky, I ride my bike up, I ride my bike down

November smoke and your toes go numb
A new colour on the Globe
It goes from white to red, a little voice in my head says oh, oh, oh

I know it, I think I know it from a hymn
They've said so, it doesn't need more explanation
A box to open up with light and sound
And if you don't
You're on your own

sâmbătă, octombrie 31, 2009

Texturi. FOTO

De fapt sunt doar niste licheni de pe a 5-a colina din Bestepe, jud. Tulcea pe bratul Sf Gheorghe. Poze realizate tot cu Sony DSC H 9 sau 10, nu mai tin minte.

''Stunning kinds of life''




life support - sideliner

marți, septembrie 22, 2009

Lacul Chindia la Apus - FOTO. -toamna-





Daca era concert era full, daca era scandal era full, daca era un eveniment neplacut la fel era full. Dar pentru ca nu era nimic din toate astea, eu eram singur in parc, langa lac, si ma uitam la asta. M-a bucurat un cuplu de pensionari care se plimbau totusi pe acolo. Avem 5 simturi si le avem degeaba. Raspundem la multe cerinte, si din pacate nu toate sunt ale noastre. Nu avem timp sa mai iesim din casa doar pentru ca asa simtim. Mereu ne opreste ceva, pana si ideea aia ciudata ca - ,,ce? am inebunit? doar nebunii se plimba singuri!". Atunci plimbati-va in doi...dar pentru asta am uitat ca e timp doar la inceput. Apoi... ingheata apele.

In fine... problema e ca multi cauta frumosul prea departe. Pe drum se pierd, si in final sfarsesc in plictis. Oamenii sunt invatati sa se bucure intr-un stil cu totul comercial. Tot ceea ce zboara acum, se mananca iar efectul asupra noastra e devastator. Riscam sa devenim niste hedonisti sau credem ca pentru a vedea ceva frumos sau pentru a ne simti bine trebuie obligatoriu sa platim ceva. Poate timp...dar ma indoiesc ca nu ai timp sa te uiti putin pe cer, in iarba, intr-un copac, sub o piatra, sau pur si simplu sa iti inveselesti un prieten. Asa nu deranjezi pe nimeni, nu te intreaba nimeni nimic si.... gata. E placut sa reusesti sa te bucuri asa cum vrei tu. Fara sa ti-o dicteze altii, fara sa urmezi turma. Cauta doar momentul si locul potrivit, si daca simti... ia cu tine pe cine trebuie.




Tabarly - Yann Tiersen


The Decant Session - Yann Tiersen